Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych ustanowione zostało przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship)
w 1999 r.

Najpierw był to jeden dzień, od 2008 r. – cały październik.

W tym roku po raz kolejny nauczyciele bibliotekarze będą świętować Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych poprzez organizację różnych imprez, konkursów, działań i akcji popularyzujących książkę i czytelnictwo.

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, którego tegoroczne hasło brzmi: Biblioteki szkolne zawsze uczniom potrzebne!

Biblioteka, to tak naprawdę WY – jej Czytelniczki i Czytelnicy!

Tak więc, by celebrować jej  święto czytajmy, gdyż:

•             czytanie daje satysfakcję,

•             czytanie rozwija dojrzałe słownictwo,

•             dzięki czytaniu lepiej piszemy,

•             czytanie jest trudne, a trudności są potrzebne,

•             czytając, stajemy się mądrzejsi,

•             czytanie przygotowuje do zaistnienia na rynku pracy,

•             czytanie przynosi korzyści finansowe,

•             czytanie otwiera drzwi do dalszej edukacji,

•             czytanie broni nas przed uciskiem.

Celem święta jest promocja zasobów biblioteki szkolnej, informacja o różnorodności działań podejmowanych przez biblioteki szkolne.

BIBLIOTEKA   SZKOLNA   ZAPRASZA  DO  UDZIAŁU  W  IMPREZACH  organizowanych w październiku – w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych

Organizowane  konkursy  w  bibliotece:

–   „Ekslibris biblioteki szkolnej” – konkurs plastyczny,

–  „Nasza biblioteka” – konkurs plastyczny,

–  „Wybieramy  najciekawszą  książkę  miesiąca  i roku”- konkurs zorganizowany przez bibliotekę  Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych oraz  Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Syców,

–  „Jesień w obiektywie” –  z cyklu:   „Jesień, zima, wiosna, lato  w obiektywie” –    konkurs fotograficzny  – I edycja.

`              Biblioteka  zaprasza do obejrzenia wystaw:

•             „LIBRIS SATIARI NEQUEO”  w tłumaczeniu: „ Oto ksiąg jestem niesyty”,

•             „Kultura antyczna”.

WAŻNE! Przyjmujemy  zapisy  do  Klubu   Miłośników   Książki

Informacji szczegółowych dot. konkursów (regulaminy, czas trwania, nagrody) udziela  organizator  –  mgr Joanna Kulicka, w Szkolnym Centrum Informacji, sali 26, bud. A.

Nauczyciele bibliotekarze:
mgr Joanna Kulicka,
mgr Małgorzata Frąszczak
mgr Elżbieta Kopa
Biblioteka szkolna jest czynna w następujących godzinach:

Poniedziałek –

Wtorek –