{gallery}/galeria/g_71/1{/gallery}Dnia 11.01.2011r. o godz. 10 w sali Centrum Kultury w Sycowie odbył się Dzień Przedsiębiorczości – spotkanie podsumowujące działania edukacyjne prowadzone w projekcie „Moja firma w mojej gminie”, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Imprezę współorganizowały dwie szkoły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sycowie oraz  Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki .

Koordynatorem projektu w województwie dolnośląskim była Dolnośląska Izba Rolnicza Europe Direct w Legnicy. W trakcie projektu przeprowadzono szkolenie e-learningowe składające się z 3 scenariuszy szkoleniowych: „Rynek nie lubi pustki – znajdź nisze rynkowe”. „The Best idea – wybór najlepszego pomysłu na działalność gospodarczą poprzez badania marketingowe”. „Przez trudy do gwiazd – stworzenie planu marketingowego”. Podczas tego spotkania uczniowie z obu szkół zaprezentowali w ciekawy sposób pomysły na prowadzenie własnej firmy.

Nasza szkoła przedstawiła Park rozrywki „FUNPARK”, natomiast Liceum Ogólnokształcące „FITNESS CLUB”. Zaproszeni goście: Burmistrz – p. Sławomir Kapica, wicestarosta Powiatu Oleśnickiego – p. Sławomir Pytel, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Syców – p. Bolesław Moniuszko, dyrektor sycowskiej filii Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnicy – p. Waldemar Grzędziak, koordynator projektu w województwie dolnośląskim kierownik Punktu Informacyjnego Europe Direct w Legnicy- p. Grzegorz Jucewicz, lokalni przedsiębiorcy – p. Krzysztof Lentka oraz p. Mieczysław Skuza, przedstawiciele Rady Rodziców – p. Dorota Mieszała oraz p. Leszek Sikora ocenili realność przedstawionych pomysłów. Podczas krótkiej dyskusji uczniowie uzyskali odpowiedzi na temat pomocy jaką mogą uzyskać ze strony gminy oraz urzędu pracy młodzi przedsiębiorcy, a także otrzymali cenne rady od przedsiębiorców. Spotkanie podsumował koordynator p. Grzegorz Juceiwcz, który wręczył uczestnikom certyfikaty uczestnictwa w projekcie oraz drobne upominki, a także przeprowadził humorystyczny quiz z przedsiębiorczości. Projekt „Moja firma w mojej gminie” został zakończony.

{gallery}/galeria/g_71/{/gallery}