Rok szkolny 2018 został ogłoszony „Rokiem Niepodległej”. w związku z tym w naszej szkole podjęto wiele inicjatyw dla uczczenia 100-lecia niepodległości Polski. Działania szkoły i zaangażowanych w te wydarzenia uczniów przybliżają młodzieży  najnowszą historię Polski.

Przygotowanie plakatu „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Celem konkursu było otrzymanie plakatów wykonanych przez młodzież, dzięki którym utrwaliliby oni postawy patriotyczne oraz promowanie idei niepodległości i wolności we współczesnej formie graficznej, a także zainteresowanie młodego pokolenia tematyką historyczną. Celem konkursu było również pielęgnowanie tradycji obchodów najważniejszych polskich świąt państwowych oraz kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych poprzez formy przekazu artystycznego.

Przedmiotem konkursu była praca plastyczna – plakat związany z okazją Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Plakaty ozdobiły wszystkie budynki naszej szkoły.

Najwyżej ocenione plakaty

1.Alicja Stojek, Julia  Andrzejczak kl IITME;  Miłosz Kicol, Kornelia Powroźnik 3TL
2.Mateusz Perwenis kl. IVTE; Damian Czarnasiak 1TL
3.Justyna Lenda ,Klaudia Początek kl.IITME

Kotylion Niepodległościowy

W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości, w naszej szkole odbył się konkurs na „Najpiękniejszy kotylion”. Uczniowie mieli za zadanie wykonać w swojej klasie kotyliony w ramach godzin wychowawczych a najładniejsze z nich trafiły na konkurs

Pomysłowość, zaangażowanie, ilość prac oraz różnorodność wykorzystanych materiałów pozytywnie zaskoczyła organizatorów. Niełatwo było wyłonić zwycięzców.

Wyniki konkursu:

1.Roksana Sokalska  IVTL
2.Michał Jasiak  IVTL
3.Kapica Eliza II TL

Uroczysty apel i konkurs piosenki patriotycznej

9 listopada 2018 r. w naszej szkole świętowaliśmy Odzyskanie przez Polskę Niepodległości. W czasie uroczystego apelu młodzież, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego włączając się tym samym w akcję „Rekord dla Niepodleglej” zainicjowaną przez panią Annę Zalewską Minister Edukacji Narodowej. Oprócz tego nasi uczniowie przygotowali krótką cześć artystyczną składającą się z pieśni, wierszy oraz scenek nawiązujących do tamtych doniosłych wydarzeń. Na koniec odbył się także konkurs śpiewania pieśni patriotycznych.

Wyniki konkursu pieśni patriotycznych:

Miejsce 1 – klasa 3TL

Miejsce 2 – Klasa IV TL

Wyróżnienie: Klasy 3TM i 1 TPS

Konkursu historyczny pt. „Polska droga do niepodległości”.

23 listopada został przeprowadzony konkurs wiedzy na temat „Polska droga do niepodległości”. Wzięły w nim udział trzyosobowe reprezentacje 9 klas.

Test składał się z 38 pytań, uczniowie mogli zdobyć maksymalnie 54 punkty i miał na celu sprawdzenie podstawowej wiedzy dotyczącej najważniejszych wydarzeń z historii Polski XIX wieku i początków wieku XX.

1. Klasa 1TL: Jakub Kusio, Damian Przybyłek, Mateusz Ferdynus (45,5 p. /54 p.)
  2. Klasa 3TM: Dominik Wancek, Marcel Kuropka, Szymon Wieczorek (45 p. /54 p.)
  3. Klasa 2TL: Natalia Ślak, Kacper Zajdler, Jakub Marszałek (40,5 p. /54 p.)

Polonistyczny konkurs „Droga do Niepodległej”.

Dnia 28.11.2018 r. w ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przeprowadzony został polonistyczny konkurs „Droga do Niepodległej”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania uczniów dziedzictwem przeszłości i wkładu polskich twórców w kształtowanie świadomości, tożsamości i jedności narodowej Polaków, a także ich patriotycznych postaw.

W konkursie wzięło udział 43 uczniów z klas: 1TL, 2TL i 2 TME. Wyniki uczestników konkursu trafiły do nauczycielek języka polskiego, których klasy przystąpiły do testu.

Wyniki konkursu:

I miejsce- uczennica klasy 2 TME- Joanna Kluz (41 p. na 50 do zdobycia)

II miejsce- uczeń klasy 1 TL – Damian Przybyłek (29 p. na 50)

III miejsce- uczennica klasy 2 TL- Aleksandra Dzikowska (28,5p.)

Twórczynie i organizatorki konkursu: Danuta Sennik i Joanna Kulicka