W dniach 24.01.2019 r. i 12.02.2019 r. klasy 2TL i 3TL uczestniczyły w projekcie edukacyjnym zorganizowanym przez Fundację EkoCentrum z Wrocławia. Nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z cyklu „Dobra Atmosfera” realizowane w ramach projektu DZIAŁANIA EDUKACYJNE W PROFILAKTYCE ZAGROŻEŃ ZDROWOTNYCH .

Celem zajęć było przekazanie wiedzy na temat smogu, przyczyn powstawania, skutków i możliwych rozwiązań. Temat na pewno aktualny w tych czasach. Sami codziennie doświadczamy niekorzystnych dla nas i dla środowiska skutków smogu. Uświadamiani jesteśmy w szkole, a także przez różnego rodzaju media, jakie stanowi zagrożenie.
Ale czy wiemy, dlaczego powstaje oraz jak możemy temu zapobiec? Prowadzące warsztaty z dużym zaangażowaniem opowiedziały o tym aktualnym i istotnym temacie. Zajęcia prowadzone były przez doświadczone i przesympatyczne edukatorki. Serdecznie dziękujemy za współpracę i poprowadzenie zajęć.