Dziś młodzież z klas drugich technikum ekonomicznego i logistycznego uczestniczyła w wyjątkowym wyjeździe edukacyjnym do Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Wizyta odbyła się w ramach naszej innowacji pedagogicznej „Uczniowie w świecie prawa”, której celem jest przybliżenie młodym ludziom realnego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.
Uczniowie mieli okazję obserwować fragment rozprawy karnej
, a następnie spotkać się z panią sędzią Dobromirą Myszakowską
.
Rozmowa dotyczyła odpowiedzialności, etyki zawodowej, wyzwań pracy sędziego oraz znaczenia prawa w codziennym życiu. To była inspirująca i otwierająca oczy lekcja – taka, której nie da się zastąpić żadnym podręcznikiem.
Dziękujemy za możliwość udziału w tak wartościowym doświadczeniu
Tak właśnie wygląda edukacja, która naprawdę kształtuje postawy i rozwija świadomość obywatelską.










