W środę 03 kwietnia 2019 r. uczniowie z klas 1TPS, 3TM i mechanicy z 2TME, wzięli udział w wyjeździe zawodoznawczym na Politechnikę Opolską. W ramach zajęć (które uczniowie sami mogli sobie wybrać), dowiedzieli się jak działa termowizja. Na zajęciach „Termowizja, czyli jak zobaczyć to co niewidoczne” mieli do dyspozycji kamerę, dzięki której obserwowali wydzielane przez uczestników wykładu ciepło . Drugim tematem zajęć była część związana motoryzacja. W ramach warsztatów uczestnicy odwiedzili hamownię silnikową i podwoziową. Na zajęciach zatytułowanych „Badania pojazdów na hamowni podwoziowej” badaniu został poddany Fiat Punto, określone były różnice pomiędzy wskazaniami prędkościomierza a faktyczną prędkością, z jaką poruszał się pojazd. Uczestnicy mieli również okazję zobaczyć jakim testom poddawany jest pojazd przed poduszeniem do ruchu.
Serdecznie dziękujemy pracownikom Politechniki Opolskiej, za miłe przyjęcie i przeprowadzenie zajęć.