Z inicjatywy nauczycieli wychowana fizycznego ZSP w Sycowie 5 lutego 2020 r. od godziny 11.00 na stadionie miejskim rozpocznie się spotkanie z bohaterem filmu „Najlepszy”, mistrzem świata w podwójnym Ironmanie Jerzym Górskim. Kim dokładnie jest Jerzy Górski i czym zajmuje się obecnie?

W 1990 roku wystartował w kalifornijskim biegu Western States Endurance Run, który ukończył w czasie 28 godzin, 5 minut i 22 sekund. W tym samym roku wziął udział w Double Iron Triathlon (podwójny Ironman) w Huntsville, w którym zajął 1. miejsce. Dystans 7,6 km pływania, 360 km jazdy na rowerze i 84 km biegu pokonał w czasie 24 godzin, 47 minut i 46 sekund zostając mistrzem świata.

W 1991 roku wystartował w Maratonie Nowojorskim, uzyskując wynik 3 godzin, 1 minutę i 16 sekund.

W 1995 roku wziął udział w zawodach Ultraman World Championship na Big Island, gdzie dystans 10 km pływania, 421 km jazdy na rowerze i 84 km biegu pokonał w 31 godzin, 43 minuty i 32 sekundy.

Jerzy Górski jest członkiem Polskiego Związku Triathlonu, prezesem Centrum Sportowego „Głogowski Triathlon” i organizatorem wielu zawodów triathlonowych oraz biegów.

W 1990 roku otrzymał brązowy Medal za Wybitne Osiągnięcia Sportowe natomiast w 1996 roku otrzymał przyznawany przez „Przegląd Sportowy” i Urząd Kultury Fizycznej i Turystyki tytuł Olimpionika.

Droga do sukcesu sportowego Jerzego Górskiego nie była łatwa. W latach 1969–1982 był narkomanem, kilkakrotnie również przebywał w więzieniu, był w bardzo złym stanie fizycznym. Jego przemiana zaczęła się w 1984 r. w Monarze. W ciągu sześciu lat intensywnego treningu pod okiem m.in. Antoniego Niemczaka osiągnął poziom sportowy, pozwalający mu wygrać Double Ironman w Huntsville. Obecnie Jerzy Górski prowadzi swoją firmę Sport Górski, która jest wypożyczalnią sprzętu dla organizatorów imprez sportowo-rekreacyjnych, ale jednocześnie inicjatorem licznych imprez sportowych w regionie – m.in. Crossowej Ligi Biegowej, Triathlon Sława czy Biegu po miód w Przemkowie.

Mamy wielka, nieopisaną przyjemność spotkania się z tym przesympatycznym, bardzo pogodnym i ogromnie doświadczonym życiowo człowiekiem już w najbliższą środę.

Przyjazd Jerzego Górskiego sfinansowany będzie przez Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii, które to pieniążki wzbogacą konto fundacji, z którą współpracuje Jerzy Górski.