{gallery}/galeria/g_61/1{/gallery}W dniach 8 -15 listopada 2010 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w programie „Akademii Przedsiebiorczości” realizowanej w ramach projektu „Rozwój przedsiebiorczości w Sycowie”. Do programu zakwalifikowano 12 uczniów: Kamila Moskwa, Magdalena Wypych, Joanna Wilkosz, Bartosz Walicki, Damian Dawid, Damian Dzikowski, Justyna Kontek, Malwina Lotka, Karolina Błażej, Marzena Pogoda, Mateusz Bilski, Patryk Lenort. W ramach programu młodzież wzięła udział w wyjazdowym szkoleniu w miejscowości Zieleniec. Przez 8 dni uczniowie brali udział w ciekawych zajęciach, warsztatach, ćwiczeniach prowadzonych przez wysokiej klasy specjalistów, pracowników naukowych Akademii Ekonomicznej i Uniwersytetu Przyrodniczego z Wrocławia – dr Wiolettę Turowską, dr inż Stanisława Mintę oraz Rafała Piotrowskiego – Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Aktywnego Wspierania Gospodarki z Wrocławia.

Wybrane tematy zajęć i warsztatów:

Pozyskanie środków na otwarcie działalności gospodarczej
Własna działalność gospodarcza czy praca na etat? Argumenty za i przeciw. Jak w praktyce wygląda otwarcie własnej działalności gospodarczej?
Produkty i usługi bankowe oraz wartość – cena pieniadza w różnych operacjach bankowych
Rodzaje kredytów oraz pożyczek bankowych – ich rola oraz funkcje
Analiza rynku
Komunikacja w biznesie. Gra zespołowa „Dylemat Więźnia”

Młodzież nie tylko zdobywała wiedzę i umiejetności z zakresu przedsiębiorczości. Był równiez czas na zwiedzanie i spacery oraz zabawę przy muzyce.
Nad całością wyjazdu sprawowała pieczę pani Beata Warszewska – pedagog szkolny.

{gallery}/galeria/g_61/{/gallery}