Dnia 07 lutego 2017 r. dwie dwuosobowe drużyny reprezentowały naszą szkołę w „Powiatowym Konkursie z języka niemieckiego ” Deutsch -ohne dich geht manchmal nichts „. Konkurs został zorganizowany i przeprowadzony przez PCEiK w Oleśnicy. Reprezentowali naszą szkołę następujący uczniowie: Dominika Gretkowska , Artur Greczyński – klasa IV TL, Anetta Przestrzelska – klasa IIITL oraz Bartłomiej Warszawski – klasa IIITM. Uczniowie musieli wykazać się dobrą znajomością języka, rozwiązując zadania konkursowe polegające na napisaniu e-maila, przyporządkowaniu podpisów do piktogramów oraz rozmową przez Skypa. Wyniki konkursu poznamy po feriach zimowych, dziękujemy uczestnikom, trzymamy kciuki za wygraną i do zobaczenia wkrótce na kolejnym konkursie!!!