19 września 2016r. uczniowie klas 2TM, 3TM i 4TL uczestniczyli na XIX  Dolnośląskim Festiwalu Nauki we Wrocławiu. Festiwal jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku we wrześniu przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane.

W zamierzeniach Festiwal Nauki ma być wielką „pigułką edukacyjną” – w krótkim czasie można wysłuchać ciekawych wykładów, brać udział w dyskusjach z uczonymi, zwiedzać na co dzień niedostępne laboratoria i warsztaty badawcze przyrodników, lekarzy, inżynierów, humanistów i artystów. Festiwal Nauki to także sposób na integrację środowiska naukowego wokół promowania nauki, kształtowanie postaw odpowiedzialności uczonych za wykorzystywanie odkryć naukowych, promocja regionalnych inicjatyw edukacyjnych, uzdolnionej młodzieży oraz pomoc w wyborze kierunku studiów wyższych.

W tym dniu uczniowie na Politechnice Wrocławskiej uczestniczyli:
– na wykładach pt. ”Zanim będzie katastrofa – czyli słów kilka o pękaniu i zmęczeniu materiałów inżynierskich” oraz „Konwencjonalne i niekonwencjonalne pojazdy przemysłowe w akcji” na Wydziale Mechanicznym PWr.
– na pokazach m.in.:
– Analog łazika marsjańskiego – Scorpio N oraz dowiedzieć się jak wygląda cały proces powstawania łazika –
od szkiców w zeszycie po gotową konstrukcję rywalizującą z konstrukcjami z całego świata na
międzynarodowych zawodach analogów łazików marsjańskich odbywających się w Stanach Zjednoczonych
–  Kompania uzdolnionych robotów w akcji-Koło Naukowe Robotyków KoNaR działające na Politechnice
Wrocławskiej zaprezentowało uczestnikom festiwalu swoje osiągnięcia w dziedzinie robotyki, można było
zobaczyć jak wyglądają i działają roboty mobilne, manipulacyjne.
– Pokaz Japońskiej Szermierki – Kendo: podczas pokazu zaprezentowane zostały elementy zbroi ćwiczebnych,
w których rozgrywane są pojedynki, a także podstawowe cięcia.
Uczniowie wzięli również udział w mini zawodach matematycznych, opartych na zadaniach z Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych.

Dodaj komentarz