Uczniowie naszej szkoły coraz częściej z ochotą przyłaczają sie do akcji charytatywnych majacych na celu wspieranie głównie dzieci w chorobie i cierpieniu. Pod opieką pani pedagog Beaty Warszewskiej zbierają fundusze dla dzieci dotkniętych nieuleczalnymi chorobami, organizują zbiórki artykułów pierwszej potrzeby dla dzieci z rodzin ubogich, przygotowują dla nich paczki.

14 września 2010 uczniowie naszej szkoły wspólnie zakupili 30 cegiełek po 10 zł ,co dało kwotę 300 zł. Sprzedaż cegeiełek miała na celu pomoc choremu Kamilkowi. 19 listopada 2010 przeprowadzono akcję zbierania pieniędzy dla chorego na porażenie mózgowe Kubusia. Aktualnie wszystkie klasy technikum przygotowują paczki świąteczne dla ubogich dzieci.

Te wspaniałe gesty płynace prosto z serca pozwalają wierzyć, że młodzi ludzie są wrażliwi na krzywdę i cierpienie innych. Serdecznie dziekujemy wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy angażują się w działalność charytatywną.