Dnia 13 czerwca 2013 r. nauczyciele germaniści pracujący w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sycowie podjęli wspólną inicjatywę zorganizowania (od godziny 8.00 do 10.00) Dnia Języka Niemieckiego „dzień.de”, „ der-tag.pl” w formie zawodów językowych.

Celem tego przedsięwzięcia było promowanie nauki języka niemieckiego wśród młodzieży, jak również współpraca między placówkami. W związku z tym, zaproszono 16-osobową grupę gimnazjalistów uczących się tego języka w Gimnazjum, jak również opiekuna grupy p. Patrycję Przybylską – Moskwę.

Na Gimnazjalistów czekały stacje –  konkurencje językowo – gramatyczne, jak również nagrody dla zwycięzców jak i wszystkich uczestników. Cała akcja cieszyła się dużym powodzeniem, a przede wszystkim zadowoleniem uczestników. Dziękujemy za udział i za sponsorowanie nagród przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Dodaj komentarz