27 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sycowie zostały zorganizowane po raz drugi Dni Ziemi. Podobnie jak w ubiegłym roku do uczestnictwa zaprosiliśmy Studenckie Koła Naukowe z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Studenci przygotowali pokazy dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Gminy Syców. Koordynatorkami były Beata Warszewska i Bożena Orlikowska.

W tym roku dzieci mogły poznać jak należy opiekować się psem, jak zachowywać się gdy spotkają obcego psa na dworze, a także mogły dotknąć węża, jaszczurkę i żółwia. Dużym przeżyciem dla dzieci było zrzucanie skóry przez węża, co nie zdarza się często (tylko raz na rok). Studenci przygotowali pokazy z zakresu chemii (dżin), mikrobiologii (drobnoustroje), tropy zwierzyny leśnej, jak również różne owady, z którymi dzieci mogą spotkać się w domu jak i na podwórku.

Uczniowie ZSP mieli warsztaty z zakresu ekonomii, zagadki kryminalne (antropologia), czy rozpoznawanie rodzajów skór i futer zwierzęcych.

Dodatkowo nasi uczniowie przygotowali dla dzieci stanowiska z robieniem zabawek ekologicznych. Wszyscy zajadali się świeżymi jabłkami i marchewkami.

Zbiórka elekrtośmieci również przyniosła efekt pozytywny.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Dni Ziemi.

Dodaj komentarz