DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.  Z tej okazji w naszej szkole w lutym zostały zorganizowane różne inicjatywy. W klasach pierwszych odbyły się zajęcia na temat zagrożeń związanych z hejtem  w sieci.  Uczniowie przygotowali gazetki i plakaty tematyczne. Odbyło się symboliczne wrzucanie hejtów do kosza i wspólne śpiewanie piosenki „ Przytul hejtera”. Ponadto uczniowie klasy I TL przeszli ulicami miasta w proteście przeciwko hejtowi i cyberprzemocy w sieci. Chcieliśmy w ten sposób podkreślić, że jesteśmy zdecydowanie przeciwko braku poszanowania innych osób, ich prywatności i poglądów w sieci oraz zwróć uwagę na ten problem mieszkańców Sycowa.