15 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Logistyka . 19 kwietnia br. uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich oraz czwartej kształcących się w zawodzie technika logistyka wzięli udział w wydarzeniu organizowanym z tej okazji w naszej szkole. Uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w inspirujących wykładach przeprowadzonych przez przedstawicieli Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Następnie reprezentanci każdej z klas zmierzyli się w dwóch konkurencjach logistycznych. Pierwsza rywalizacja polegała na jak najszybszym zbudowaniu wózka widłowego z klocków lego, natomiast w drugiej konkurencji uczniowie, podczas zabawy w kalambury, odgadywali hasła z branży logistycznej. Najlepszą drużyną okazała się klasa 2 TLb zdobywając nagrodę główną – wyjście całą klasą na pizzę ufundowaną przez naszą szkołę  oraz upominki od Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu.
Dzięki temu wydarzeniu uczniowie mieli okazję nie tylko konkurować ze sobą, ale także uczyć się i rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie logistyki, w obszarze obsługi magazynu i organizacji transportu.
Cały dzień był pełen wrażeń i wartościowych doświadczeń, które na pewno zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników. Takie wydarzenia nie tylko integrują społeczność szkolną, ale także stymulują rozwój intelektualny i zawodowy młodych ludzi, przygotowując ich do przyszłych wyzwań w dziedzinie logistyki i nie tylko.
Dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie, uczniom za aktywny udział, Pani Dyrektor za nagrodę. Dzięki Wam „Dzień Logistyka w ZSP w Sycowie” wypadł tak pięknie.
Organizatorami „Dnia Logistyka w ZSP w Sycowie” byli nauczyciele przedmiotów logistycznych.