Dnia 28 maja 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Zespołu Szkół w Strzegomiu, sponsorowanej i prowadzonej w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku”, której celem było uczestnictwo w Forum Zawodowym – Branży Ekonomicznej.

Forum rozpoczęły przemowy – doradczyni marketingowej przedsiębiorstwa F&M GROUP  Izabeli Martyn i pana Marka Majcherka, który szerzej przybliżył nam pojęcie słowa „ekonomia” i podzielił się swoim doświadczeniem w branży zawodowej. W drugiej części forum odbyła się Ekonomiczna Gra Terenowa (dla uczniów było to bardzo duże wyzwanie). Uczniowie szkół podzieli się na piętnastoosobowe zespoły. Pozostałe dziesięć osób wraz z opiekunem musiało iść „w teren”, aby za pomocą mapy odszukać 7 punktów, w których były do wykonania zadania na terenie miasta Strzegom. Każda grupa miała swojego opiekuna : koordynatorem grupy B była p. Anna Mak, natomiast grupy A p. Iwona Ilska. Dostały one potrzebne materiały, dzięki którym mogły wykonywać przygotowane zadania. Składały się na nie: mapa miasta, instrukcja, kalkulator służący do obliczeń i długopis. Poruszały się one po wyznaczonej trasie, na której znajdowały się stanowiska, przy których odpowiadały na pytania. Dodatkowym zadaniem było wypełnienie wniosku o wpis do CEIDG w Urzędzie Miasta oraz polecenia przelewu w Banku Zachodnim. Pozostałych pięć osób zajęła się działaniami marketingowymi, mieli oni za zadanie przygotować plakat reklamujący działania przedsiębiorstwa, zaprojektować logo firmy i stworzyć hasła marketingowe. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali paczki żywieniowe, dostępna była także herbata, kawa i przepyszne ciasto krówka, co umiliło czas wycieczki. Każda grupa była dobrze przygotowana więc konkurencja była duża, a zmagania zacięte. Po podliczeniu łącznej punktacji wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce: ZSP w Sycowie grupa B

II miejsce: ZSE w Świdnicy grupa B

III miejsce: ZSE w Świdnicy grupa A

IV miejsce: ZS w Strzegomiu

V miejsce: ZSP w Sycowie grupa A

Uczniowie naszej szkoły są bardzo zadowoleni z uczestnictwa w forum i mają nadzieję na więcej takich przedsięwzięć ekonomicznych, które pomagają w zdobywaniu doświadczenia zawodowego.  Po wręczeniu dyplomów, projekt został oficjalnie zamknięty, wykonano pamiątkowe zdjęcia i uczniowie udali się do autokaru, aby wrócić do domu. Po ok. dwóch godzinach jazdy wszyscy bezpiecznie dotarli do domu.

Opiekunami grupy były pani Anna Mak i pani Iwona Ilska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Agata Wypchły, Natalia Jokiel

Dodaj komentarz