26 września 2017r. uczniowie klasy 2 i 3 TE uczestniczyli w XX Dolnośląskim Festiwalu Nauki uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Klasa 2 TE poznawała tajniki rachunkowości w prowadzeniu przedsiębiorstwa uczestnicząc w warsztatach pt. „Rachunkowość może być przyjemna” prowadzonych przez dr Wiolettę Turowską. Uczniowie mieli możliwość wcielenia się w pracownika księgowości i prowadzenia księgowości w systemie komputerowym.

Warsztaty klasy 3 TE obejmowały zagadnienia progu rentowności pt „Być albo nie być … rentownym”. Dr inż. Paweł Rumniak (dyrektor finansowy Kolei Dolnośląskich) przekonywał jak w prosty i praktyczny sposób ocenić czy biznes będzie opłacalny.