26 września 2019 r. obchodzono Europejski Dzień Języków. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach realizowanego w szkole projektu „Kompetentni nauczyciele gwarantem rozwoju kompetentnych uczniów”. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali gazetki dotyczące faktów i ciekawostek językowych. Tego dnia kilka uczennic wzięło udział w Wyzwaniu Językowym. Jedną część konkursu stanowił quiz z wiedzy o krajach anglojęzycznych. W drugiej części każda z uczestniczek wyszukiwała w gazetkach odpowiedzi na pytania zakodowane w QR kodach. Wyzwanie miało na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności językowych, wyszukiwania informacji, a przede wszystkim popularyzacji nauki języków obcych. Uczennicom bardzo spodobała się forma konkursu. Wszystkie uczestniczki otrzymały dyplomy uczestnictwa w konkursie i pozytywne oceny z języka obcego, a trzy najlepsze zawodniczki otrzymały nagrody rzeczowe. I, II i III miejsca przypadły kolejno Julii Kowalskiej (kl. 1Tla), Nicole Janiszewskiej (kl.4 TE) oraz Aleksandrze Kurzawie (kl. 1TEG). Gratulujemy zwyciężczyniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.