Dnia 27 września 2018 uczniowie z grupy języka niemieckiego wzięli udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków w Liceum Ogólnokształcącym w Sycowie.Na wspólne obchody tego święta przybyły delegacje z okolicznych placówek i instytucji, by wziąć udział w tym wydarzeniu. Zaproszonych gości serdecznie przywitał dyrektor szkoły Pan Rober Dziergwa oraz prof.dr hab z Uniwersytetu Wrocławskiego Piotr Chruszczewski. Celem Dnia Języków jest zachęcanie do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Dla gości przygotowane były ciekawe atrakcje m.in. gry, quizy, konkursy sprawdzające wiedzę o Europie oraz umiejętność posługiwania się językami obcymi.Nasi uczniowie doskonale poradzili sobie z wyznaczonymi zadaniami. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i do zobaczenia za rok.