W dniu 16 czerwca 2021 na terenie naszej szkoły odbył się festyn szkolny. Impreza składała się z dwóch ważnych elementów. Pierwszym z nich to podróż naszych uczniów po krajach europejskich: „W jeden dzień dookoła Europy”. W ramach projektu Erasmus + „Kompetentni nauczyciele gwarantem rozwoju kompetentnych uczniów”, który jest realizowany w ZSP Syców, uczniowie klas pierwszych oraz drugich technikum zaprezentowali kulturę, ciekawostki historyczne oraz turystyczne Francji, Włoch, Niemiec, Portugalii, Węgier, Hiszpanii, Rumunii oraz Grecji. Dodatkowym elementem promującym kraje Unii Europejskiej było stoisko z loterią na temat Funduszy Europejskich oraz samej UE. Drugi element to zbiórka środków pieniężnych na rehabilitację jednej z naszych uczennic. Festyn łączył więc przyjemne z pożytecznym 

Część charytatywna polegała na sprzedaży ciast wykonanych przez naszych uczniów. Jednak nie tylko na ciastach kończyła się wspomniana zbiórka pieniędzy. Klasy, które przygotowały stoiska, w swojej ofercie posiadały kontynentalne specjały kulinarne, które kojarzyły się z danym państwem. Również z tej sprzedaży środki pieniężne trafiały na akcję charytatywną. Można było skosztować francuskich croissantów, bagietek z pysznym dżemikiem, pizzerek, sałatki greckiej, orzeźwiających arbuzów, pysznych kiełbasek z grilla „Bratwurst” – oraz wiele różnorodnych narodowościowo słodkości europejskich. Zainteresowanie wypiekami naszych uczniów przerosło wszelkie nasze oczekiwania.. Świadczy to nie tylko o tym, że ciasto było tak dobre i tak apetycznie wyglądające, ale również o tym, że mieszkańcy Sycowa i okolic bardzo lubią pomagać potrzebującym.

Na naszym festynie na rehabilitacje naszej uczennicy udało się zebrać kwotę 2561 zł, która zostanie przekazana na konto fundacji Złotowianka.

Podczas festynu odbywały się równolegle zawody sportowe i gra terenowa, gdzie uczniowie zmagali się z różnymi licznymi łamigłówkami bądź sprawdzali swoją tężyznę fizyczną.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę firmy EKOPLAST pana Pawła Biernackiego, który zawsze pamięta o naszej szkole i bardzo chętnie nam pomaga.

Poniżej zaprezentowane zostaną wyniki klas, które brały udział w grze terenowej i zawodach sportowych:
Turbo kozak:
  • dziewczęta: 1.Maja Babij, 2. Marta Franczak, 3. Weronika Koza, 3. Hania Dymzma,
  • chłopcy: 1. Szymon Janicki, 2.Mateusz Kaczmarek, 3. Łukasz Adamowicz
Koszykówka: 1. Klasa 2 TLb, 2. Klasa 2 TLG, 3.Klasa 2 TPG
Przeciąganie liny:
  • dziewczęta: 1. Klasa 2 TE, 2. Klasa 2 TEG, 3. Klasa 1 TL
  • chłopcy: 1. Klasa 2 TLb, 2. Klasa 2 TM, 3. Klasa 2 TPG
Gra terenowa: 1. Klasa 1 TE, 2. Klasa 2 TLb, 3. Klasa 2 TEG
Wszystkim rodzicom, uczniom i darczyńcom bardzo dziękujemy!