{gallery}/galeria/g_107/1{/gallery}Dnia 26 marca 2012 roku odbył się finał konkursu poprawnej polszczyzny oraz ortografii organizowany przez Centrum Edukacji Humanistycznej „LOGOS”. Składał się z dwóch etapów realizowanych na terenie naszej szkoły. W I etapie zadaniem uczestników było wybrać spośród podanych zestawów prawidłowe odpowiedzi, natomiast w II etapie uczniowie mieli przeredagować tekst tak, by wypowiedź spełniała kryteria poprawności ortograficzno – interpunkcyjnej.

Były to dwie góry lodowe, których pokonanie nie należało do najłatwiejszych zadań. Uczniowie, którzy poradzili sobie najlepiej spotkali się w Warszawie w siedzibie Polskiej Akademii Nauk. Do finału zakwalifikowali się uczniowie, którzy w II etapie uzyskali minimum 95% poprawnych odpowiedzi. Wśród nich znalazło się 5 uczennic z naszej szkoły Patrycja Papierz, Marta Smorawska , Alicja Jeziorna, Agnieszka Sternal, Hanna Kaźmierczak. Wyjechałyśmy wraz z opiekunką – panią Renatą Żak spod szkoły o godzinie 02:00.  Podróż była dość długa, lecz minęła w przyjaznej atmosferze. Na miejsce dotarliśmy o godzinie 09:00. Zadaniem Hani, która dostała się do finału z poprawnej polszczyzny było napisanie historyjki obrazkowej, a etap ortograficzny polegał na napisaniu dyktanda. W jury zasiedli nauczyciele języka polskiego, nauczyciele akademiccy, dziennikarze, politycy i aktorzy. Oczekując na wyniki postanowiłyśmy zwiedzić Warszawę. Ze względu na to, że czasu było niewiele udałyśmy się jedynie do kilku miejsc, wśród nich był Grób Nieznanego Żołnierza oraz Uniwersytet Warszawski. Na pochwałę zasługują wszyscy uczestnicy konkursu, jednak największym osiągnięciem było dostanie się do pierwszej dwudziestki w Polsce. To była bardzo fajna przygoda. Dzięki temu już wiemy jak wyglądają takie konkursy i będziemy mogli lepiej przygotować się do następnych, by osiągnąć jeszcze wyższe wyniki 🙂 Serdeczne podziękowania składamy dyrekcji naszej szkoły za udostępnienie nam przejazdu busem.
Finalistki konkursu.

 

{gallery}/galeria/g_107/{/gallery}

Dodaj komentarz