{gallery}/galeria/g_170/1{/gallery}Od 26 listopada do 07 grudnia 2012 r. w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę monet groszowych w ramach akcji „Góra Grosza”.

Organizatorem tej akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Celem akcji jest m.in. zebranie funduszy na pomoc dla istniejących Domów Dziecka, tworzenie nowych Rodzinnych Domów Dziecka oraz na programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych.

Na początku akcji przybliżyliśmy jej zadania wszystkim uczniom  poprzez oplakatowanie całej szkoły. Zebrane pieniądze segregowaliśmy nominałami i przeliczaliśmy. Była to trudna i żmudna praca, ale sprawiła nam wiele zadowolenia i satysfakcji.
W akcji uczestniczyło kilka klas naszej szkoły: IVb TH, Ia ZSZ, IIa TM, IVa TM, IIa ZSZ, IId TL, IlIad, IIc ZSZ, IVc TE, IIc TE.

Najwięcej nazbierała klasa II c TE.

Ogółem podczas akcji „Góra Grosza” zebraliśmy 235,68 zł w tym:

3798 monet 1 gr
2275 monet 2 gr
1246 monet  5 gr
156 monet  10 gr
129 monet  20 gr
25 monet 50 gr
12 monet  1 zł
3 monety   2zł
1 moneta   5zł

Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy.

Szkolne Koło PKC

wraz z opiekunką K. Strzelecką