08 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły wraz z panią Bożeną Dziwińską-Karaba i Iwoną Ilską wzięli udział w wycieczce do Wrocławia: Breslau Live erleben. Das Stadtspiel fur Jugendliche” – Wrocław na żywo, gra miejska dla młodzieży. Po wrocławskim rynku uczniów oprowadziła Pani Małgorzata Urlich-Kornacka, która krótko przedstawiła historię miasta w języku niemieckim i polskim. Następnie uczniowie podzieleni na grupy, rozwiązywali zadania w języku niemieckim lub angielskim zawarte w książce -gra miejska . Zwycięska grupa otrzymała pamiątkowe książki o Wrocławiu. Później grupa udała się do Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego, gdzie wysłuchała wspomnień o powojennych losach mieszkańców Festung Breslau. Celem Towarzystwa jest popularyzacja kultury, tradycji, języka niemieckiego.

Ze spotkania z językiem niemieckim uczniowie wrócili zadowoleni i pełni chęci do nauki tego języka.

Dodaj komentarz