W dniach 20.05 – 26.05.2017 grupa naszych uczniów uczestniczyła w wycieczce po Szwajcarii, Włoszech oraz Monako. Realizując program wycieczki uczniowie mieli okazje zobaczenia wspaniałych miejsc w Alpach i miast  Riwiery Włoskiej.  Wodospad na Renie – Rheinfall to pierwsza z wielu atrakcji, którą zobaczyliśmy pierwszego dnia, później było już tylko ciekawiej – Genewa, Berno, wjazd kolejką górską na szczyt Aiguille du Midi – skąd przy słonecznej pogodzie mogliśmy podziwiać widok na Mont Blanck, przejazd 11-kilometrowym tunelem pod najwyższym szczytem Europy. Turyn i Mediolan to następne interesujące miejsca na trasie wycieczki. Nie zabrakło też wypoczynku i kąpieli w okolicach San Remo, skąd „Autostradą Kwiatów” wyruszyliśmy do ostatniego miejsca wycieczki – Monako. Oprócz najnowszych modeli samochodów i jachtów, zobaczyliśmy piękny ogród egzotyczny, muzeum oceanograficzne, pałac księcia – einfach super:)

Po  sześciu dniach pełnych wrażeń zmęczeni ale jakże szczęśliwi cali i zdrowi wróciliśmy do domu. Przed nami już wkrótce wakacje a za rok następna wycieczka, na którą już teraz serdecznie zapraszamy, naprawdę warto!!!