24 maja 2016 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych we Wrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs z Rachunkowości pt. „Rachunkowość bez tajemnic” – edycja V. Organizatorkami konkursu były p. Ewa Świderska, p. Bożena Padurek oraz p. Małgorzata Szpleter – nauczyciele Komisji Rachunkowości ZSE-A we Wrocławiu.

Konkurs obejmował zagadnienia z zakresu zasad rachunkowości i był formą zabawy, sprawdzał wiadomości i umiejętności z rachunkowości. Uczniowie mogli wykazać się współpracą w grupie.

W konkursie wystartowało 8 drużyn.

Z każdej szkoły wzięło udział 4 przedstawicieli, którzy reprezentowali barwy swojej szkoły.

Pozostali uczniowie dopingowali swoich kolegów i koleżanki.

Konkurs składał się z dwóch etapów.

  • I etap dotyczył pracy w grupach — uczniowie rozwiązywali bardzo krótkie zadania dotyczące np. czytania informacji z dowodów księgowych, obliczeń związanych z amortyzacją, listą płac, podatku VAT.
  • II etap dotyczył zadań testowych. Każdy uczeń losował pytanie, na które udzielał odpowiedzi.

Dodatkowe punkty mogli też zdobywać pozostali uczniowie z klasy.

Drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sycowie w składzie: Paulina Krawczyk, Michał Krzemiński, Marcin Liebner oraz Paweł Snopek z klasy III  TE pod opieką p. Bożeny Orlikowskiej zajęła pierwsze miejsce. Również I miejsce (ex aequo) zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych z Wrocławia (gospodarze konkursu).

Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Oławy, a na trzecim miejscu znalazła się drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy.

Dodaj komentarz