Nauka i dobra zabawa – to główne założenia Turnieju dla szkół Podstawowych z gminy Syców i nie tylko. Oprócz wykazania się wiedzą i zdolnościami językowymi z języka niemieckiego,  w drugiej części turnieju młodzi uczestnicy musieli na czas zrealizować szereg zadań rozmieszczonych po całym terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sycowie. Potrzebny był spryt, wiedza, a także siła…

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie klas VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sycowie– gratulujemy!!! Drugie miejsce należało do Szkoły Podstawowej w Drołtowicach, a trzecie zdobyła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sycowie. Czwarte miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Działoszy.

Fundatorem nagród dla 3 zwycięskich drużyn było Starostwo Powiatowe w Oleśnicy, za co bardzo dziękujemy, jak również wdzięczność wyrażam nauczycielom wszystkich szkół za przyjęcie zaproszenia i udział w Turnieju. Dziękuję również nauczycielom z ZSP za udostępnienie swoich klasopracowni i pomoc przy przeprowadzeniu zadań sprawnościowych.

Gratuluję wszystkim uczestnikom i zapraszam Was już w przyszłym roku szkolnym.