Dnia  15 lutego 2013 r. odbył się już trzeci Konkurs Wiedzy o Filmie, w którym wystartowali członkowie szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego.  Tegoroczna edycja zorganizowana została wg nowych zasad. W dniu konkursu dwuosobowe drużyny musiały wystartować w trzech etapach:

  1. Test pisemny, w którym należało wykazać się wiedzą z zakresu historii i teorii kina i filmu
  2. Quiz, w którym należało odpowiedzieć na pytania ilustrowane fragmentami ścieżek muzycznych z różnych filmów, należało wykazać się znajomością wizerunków reżyserów, aktorów, należało odpowiedzieć na pytania dotyczące np. nagród filmowych, słynnych festiwali filmowych itp.
  3. Prezentacja, którą uczestnicy konkursu musieli przygotować w ciągu kilkudziesięciu minut,

a która dotyczyć miała krótkiego filmu dokumentalnego zaproponowanego przez jury konkursu.

W Konkursie naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. W ich skład weszli:

Robert Karalus i Marcin Szymczak ( I drużyna ), Aleks Godlewski i Sebastian Skałubiński ( II drużyna).

Z Oleśnicy wróciliśmy z II nagrodą! Jej Laureatami zostali Robert Karalus z kl. IV a TE i Marcin Szymczak z kl. III ad TML. GRATULUJEMY !!!

Opiekunka DKF -Danuta Sennik

Dodaj komentarz