21 października 2011 roku odbył się w naszej szkole I etap IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. organizatorem przedsięwzięcia jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat honorowy nad konkursem objęło m.in. Ministerstwo Infrastruktury.
W konkursie brało udział 6 tysiecy uczniów w z całego kraju, natomiast z naszej szkoły udział wzięło 9 uczniów z klasy 2 i 3 technikum logistycznego.
Olimpiada rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9.00 we wszystkich 186 szkołasch zgłoszonych do udziału w tegorocznych zmaganiach. Rotacja, wąskie gardło czy transport intermodalny – miezy innymi z takimi zagadnieniami zm9erzyli się uczestnicy I etapu IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Przez 60 minut rozwiązywali oni test jednokrotnego wyboru składajacy sie z 40 pytań.
Olimpiada skierowana jest do uczniów, szkół średnich i policealnych uczścych sie zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Ma na celu nie tylko rozbudzi wśród młodych ludzizainteresowanie tematyką logistyczną, ale także pomóc oceni program nauczania w szkołach średnich i policealnych. zakres tematyczny olimpiady obejmuje całośc materiału jaki uczeń profilowanego liceum powinien przyswoic podczas kilku lat nauki. Przedsięwzięcie jest częścią programu „WSL dla szkół średnich”, w ramach którego poznańska uczelnia wspólpracuje z większością techników logistycznych i technikw spedycyjnych w Polsce.

Olimpiada odbywa się w trzech etapach:

– 21 października 2011 – I etap – test jednokrotnego wyboru, zawody rozgrywane w szkołach
– 9 grudnia 2011 – II etap – test wielokrotnego wyboru, zawody organizowane w okręgach
16 marca 2012 – III etap – FINAŁ – zadania problemowe, zawody organizowane w siedzibie organizatora (WSL Poznań).

Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady w naszej szkole czuwała komisja w składzie:
mgr Ewa Mencel
mgr inż. Magdalena Małolepsza
inż. Radosław Wdowik

 

Dodaj komentarz