21 grudnia 2015 roku w naszej szkole miało miejsce nietypowe wydarzenie. Na jednej sali spotkali się uczniowie z przeróżnych placówek oświatowych z Sycowa, począwszy od przedszkolaków, poprzez uczniów szkół podstawowych nr 1 i 2,  aż do uczniów i maturzystów z ZSP i LO . Wszystkich aktorów występujących w jasełkach łączyła jedna podstawowa sprawa – wszyscy uczą się języka niemieckiego i wszyscy zagrali w jednym przedstawieniu.

W świątecznej atmosferze, przy blasku świec i domowych tradycyjnych wypiekach zaproszeni goście i rodzice obejrzeli nie tylko inscenizację jasełek, ale również zostali zapoznani z tradycjami bożonarodzeniowymi panującymi nie tylko w sąsiadujących państwach, ale również na całym świecie. Wieczór zakończył się kolędowaniem przy pięknym akompaniamencie skrzypiec w wykonaniu uczennic z LO.

Dodaj komentarz