W dniu 28 maja 2013 roku w Oleśnicy komisja konkursowa w składzie: Monika Bekas – dyrektor Akademii Krajowego Rejestru Długów, Marzena Helińska – dyrektor PCEiK w Oleśnicy oraz Piotr Kwaśny – Sekretarz Powiatu Oleśnickiego, wytypowała zwycięzców w powiatowym konkursie „Ryzyko działalności gospodarczej”:

I miejsce Klaudia Gręda ZSP Syców – EcoSTART
II miejsce Damian Kulicki ZSP Syców – Hodowla Ślimaka

III miejsce Kinga Perużyńska ZSP Międzybórz – Firma Usługowa Relax
Wyróżnienie Patryk Sobiegraj – Agencja „Professional Social Media”
Zdobywczyni pierwszego miejsca otrzymała nowoczesny tablet. Gratulujemy!

Celem konkursu było zaszczepienie w przyszłych młodych przedsiębiorcach idei szerszego spojrzenia na zarządzanie, otoczenie biznesowe i relacje istniejące na rynku gospodarczym. – Łatwiej będzie tym młodym ludziom znaleźć swoje miejsce w życiu – zauważył Starosta Oleśnicki, Zbigniew Potyrała, który objął konkurs swoim patronatem.

Idea współpracy z młodzieżą narodziła się wtedy, gdy Akademia Krajowego Rejestru Długów prowadziła wykłady z okazji Międzynarodowego Dnia Przedsiębiorczości w ZSP w Sycowie. Celem wykładów było pokazanie, jak w Polsce wygląda biznes, stąd też narodził się pomysł na konkurs z wiedzy ekonomicznej. W tym roku w konkursie wzięło udział 140 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Oleśnicy, Sycowa, Twardogóry i Międzyborza, z których do II etapu zakwalifikowało się 21 finalistów. Zostali oni zaproszeni do Krajowego Rejestru Długów na szkolenie, z którego nauczyli się, jak bezpiecznie działać w czasach niepewności gospodarczej.

Organizatorami konkursu, w którym nagrodzono pomysły nowatorskie i wymagające od młodzieży zapoznania się szczegółowo z zagadnieniami z danej branży zostali: Akademia Krajowego Rejestru Długów, PCEiK w Oleśnicy oraz ZSP w Sycowie.

– Przygotowanie młodzieży do konkursu oceniam bardzo wysoko, ponieważ każdy z uczestników miał doskonale przygotowany projekt swojego biznesu – stwierdziła jurorka Monika Bekas, dyrektor Akademii Krajowego Rejestru Długów.

*Opracowanie na podstawie tekstu Pani Adriany Mosiak – Koordynatora Projektów Szkoleniowych i Doradczych Akademii Krajowego Rejestru Długów (https://www.pceik.pl/konkursy/rdg4_w.pdf

 

Dodaj komentarz