Dnia 10 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyła się Akcja „Komórkomania” zorganizowana przez wolontariuszy, których wspierała fundacja DKMS  Polska. Celem projektu było propagowanie idei dawstwa szpiku kostnego wśród społeczności szkolnej oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny dawca.

Rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego poprzedziły prelekcje  na temat pozyskiwania komórek macierzystych dla chorych na nowotwory krwi. Na terenie szkół oraz na terenie miasta rozwieszono plakaty informacyjne. Dzięki temu zarejestrowało się 16 potencjalnych dawców szpiku kostnego. Była to druga taka akcja w naszej szkole. W przedsięwzięciu zaangażowały się uczennice klasy 4TE: Aurelia Bryłka i Julia Kowalewska.

Dziękujemy Wolontariuszom i wszystkim, którzy zechcieli się zarejestrować!!!