W miesiącu maju  2018 r. uczniowie  naszej szkoły tj. Krzysztof  Wrona  kl.2ZWb, Wiktoria Szleszkowska 1TE i Kacper Zajdler 1TL wzięli udział w Konkursie plastycznym „Świat oczami młodych” pod hasłem „Ratujmy klimat”, którego Organizatorami  jest: Fundacja Banku Ochrony Środowiska  z siedzibą w Warszawie.

„Świat oczami młodych” jest konkursem plastycznym dla młodzieży, na projekt znaczka pocztowego, który porusza ważne społecznie tematy. Konkurs nie tylko edukuje młodzież w wybranych sprawach, ale stwarza jej również możliwość wypowiedzi i dyskusji. Druga edycja konkursu pod hasłem ”Ratujemy Klimat” poświęcona jest tematyce zmian klimatu i sposobów jego ochrony. Pod koniec 2018 r. w Polsce odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń na świecie, czyli globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej (COP24).

Znaczek pocztowy to nie tylko obrazek naklejany na kopertę, nie tylko potwierdzenie opłaty za przesłanie listu. Jest to przede wszystkim dzieło sztuki. Potrzeba wielu lat, aby dojść do takiej wprawy, żeby móc projektować znaczki. Wielu profesjonalnych grafików marzy, aby owoce ich twórczości znalazły się na znaczkach pocztowych. Krajowe i międzynarodowe konkursy są okazją do zaprezentowania własnych osiągnięć, pochwalenia się talentem i osiągnięciami.

Konkurs „Świat oczami młodych” to jedyna w swoim rodzaju możliwość dla młodzieży samodzielnego zaprojektowania znaczka. Trzy najlepsze projekty wraz z nazwiskami ich autorów znajdą się na znaczkach wydanych w nakładzie minimum 80 tys. egzemplarzy. Będą one dostępne w każdej placówce pocztowej, na dziesiątki i setki lat trafią do klaserów filatelistów.

Projekty naszych uczniów i inne można obejrzeć na stronie internetowej https://www.oczamimlodych.pl/projekty

Wyniki konkursu poznamy w połowie czerwca 2018 r.