Październik to międzynarodowy miesiąc czytania i miesiąc bibliotek. Z tej okazji 3 listopada w naszej szkolnej bibliotece odbył się konkurs pod nazwą „Piękne czytanie„. Celem akcji było pobudzenie zainteresowania czytelnictwem, kształcenie umiejętności pięknego czytania, praca nad dykcją, talentem aktorskim.

W jury zasiadła pani Renata Żak wraz z panią Elżbietą Kopą. Uczestnicy konkursu świetnie poradzili sobie z wyzwaniem. Dzięki odpowiedniej intonacji i interpretacji utworów wybranych przez uczniów dostarczono nam wielu wrażeń oraz pozytywnej energii. I miejsce zajęła Oliwia Szleszkowska, II miejsce Anna Kurakowska, III miejsce Aurelia Bryłka. Wyróżnieni zostali:Klaudia Kasztan, Justyna Łebzuch, Wanesa Pańczyszyn, Dominika Misiak oraz Julia Kowalewska. Doceniono ich poprzez nagrody książkowe i słodycze, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali dodatkową ocenę z języka polskiego. Przyznano również wyróżnienie dla Justyny Radomskiej za plakat promujący bibliotekę.

Dodaj komentarz