{gallery}/galeria/g_76/1{/gallery}04 kwietnia 2011 roku odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Gospodarce pod hasłem „Świadomy konsument” w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy  3d Technikum Ekonomicznego w składzie:

  1. Kontek Justyna
  2. Stawicka Justyna
  3. Polan Katarzyna

Cel konkursu to  budzenie i rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań problematyką ekonomiczno – społeczną.

Konkurs składał się z etapu pisemnego  i praktycznego. W etapie pisemnym uczniowie rozwiązywali test z zakresu podstaw przedsiębiorczości, a w etapie opisowym redagowali reklamację i odpowiedź na zakupiony towar lub wykonana usługę. Natomiast w części praktycznej była to rozmowa z rzecznikiem praw konsumenta w oparciu o opis sytuacji konsumenta niezadowolonego z zakupu i oczywiście zaproponowanie rozwiązania danego problemu. Trzeba było wykazać się znajomością praw konsumenta i wiedzą na temat informacji o produkcie zawartej na opakowaniu/metce.

Justyna Stawicka zajęła IV miejsce. Dziękujemy uczennicom za godne reprezentowanie szkoły.

{gallery}/galeria/g_76/{/gallery}

Dodaj komentarz