{gallery}galeria/215{/gallery}8 grudnia 2009 roku w naszej szkole odbył się konkurs Wiedzy o Parlamencie RP i Wybitnych Ludziach Tworzących Dzieje Polskiego Parlamentu. Konkurs jest organizowany pod patronatem Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej i Kuratorów Oświaty w Szczecinie i we Wrocławiu. Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy na temat historii polskiego parlamentu, współczesnej roli, znaczenia i funkcjonowania Senatu i Sejmu, a także przybliżenia młodzieży postaci związanych z historią parlamentaryzmu. Wiedza zdobyta podczas konkursu sprzyja również wzrostowi świadomości społecznej, przybliża młodzieży mechanizmy funkcjonowania państwa i prawa. W etapie szkolnym brało udział 15 uczniów z klas II, III i IV Technikum Ekonomicznego i Technikum Handlowego. Uczniowie w ciągu 90 minut odpowiadali na 40 pytań zamkniętych o zróżnicowanym stopniu trudności, przygotowanych przez organizatorów konkursu. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie Bartłomiej Porzucek, Ewa Mencel i Katarzyna Strzelecka.

Dodaj komentarz