18 oraz 25 kwietnia 2023 r. w ramach innowacji pedagogicznej „Logistyka w praktyce” uczniowie klasy 4 TLa oraz 4 TLb zwiedzali wrocławski port lotniczy. Przewodnik pokazywał naszej wycieczce miejsca, do których zwykli pasażerowie nie mają wstępu. Uczniowie poznali specyfikę poszczególnych stanowisk pracy oraz organizację pracy lotniska. Krok po kroku przeszli procedury dotyczące obsługi wylatujących pasażerów oraz drogi ich bagażu. Zostali również poddani kontroli bezpieczeństwa identycznej, jak pracownicy lotniska przychodzący na swoją zmianę na ukrytym dla pasażerów, podziemnym poziomie. Następnie obserwowali startujące i lądujące samoloty oraz pracę koordynatorów ruchu naziemnego, czyli jednych z najbardziej charakterystycznych pracowników wrocławskiego lotniska. Można ich rozpoznać po żółtym kombinezonie. Najczęściej mówi się o nich „marszałkowie”, ale popularnym określeniem jest również „follow me”, od takiego samego zwrotu na kamizelkach i samochodach.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej wyposażonej w sprzęt i samochody przystosowane do obsługi statków powietrznych. Uczniowie mieli możliwość obserwowania przygotowania do wyjazdu jednego z największych pojazdów, który jest na wyposażeniu jednostki. Otrzymali również sporą dawkę wiedzy o funkcjonowaniu straży na lotnisku i taktyce jej działań, a także na temat kwalifikacji i umiejętności dla tego zawodu oraz warunków rekrutacji.
Ostatnim punktem wycieczki było obserwowanie z płyty lotniska przebiegu obsługi rampy podczas lądowania i startu samolotu.