Dnia 6 kwietnia 2018 r.  grupa uczniów technikum logistycznego w składzie: Paweł Matuszak, Jakub Kozikowski, Bartłomiej Litwa, Natalia Gońda, Kornelia Powroźnik, Sebastian Findlik, Zuzanna Kuźnik, Alan Fedoryszyn, Krystian Żarecki, Marta Hanicka, Miłosz Kicol, Kamil Gała i  Laura Kałużna wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych na temat procesów zaopatrzenia w przedsiębiorstwach handlowych i produkcyjnych na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej w ramach projektu Zawodowy Dolny Śląski.

Uczniowie w czasie zajęć laboratoryjnych zapoznali się z teoretycznym kształtowaniem zaopatrzenia rachunku materiałowego BOM – Bill of Materials – wielopoziomowej  struktury produktu oraz grafem Gozinto pokazującym  związki konstrukcyjne w produkcji.

Uczestnicy wyjazdu zdobyli praktyczne informacje dotyczące planowania i zarządzania produkcją w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych oraz polityką zapasów w magazynie. Teoria została uzupełniona cennymi przykładami stosowanymi w praktyce gospodarczej przedsiębiorstw. Na podsumowanie zajęć została przeprowadzona gra dydaktyczna oparta na planowaniu zapasów w praktyce przewidująca zapasy początkowe, dostawę, otrzymane zamówienia od klientów, składania zamówień u dostawców oraz obliczenia przez uczniów zapasów końcowych w magazynie trzech różnych towarów w nawiązaniu do analizy ABC. Na koniec gry każda grupa uczniów liczyła koszty utrzymania zapasów i koszt złożenia zamówienia dostawy. Grupa logistyków stanęła na wysokości zadania i poradziła sobie z obliczeniami w grze,  wykorzystując zdobyte wiadomości podczas zajęć szkolnych na  przedmiotach  logistycznych. Na koniec uczniowie dostali zaświadczenia o ukończonych zajęciach laboratoryjnych, wzbogacając bagaż praktycznych umiejętności.
Zajęcia przeprowadziła pani Sylwia Werbińska – Wojciechowska –  adiunkt Katedry Eksploatacji Systemów Logistycznych, Systemów Transportowych i Układów Hydraulicznych.