Dnia 6 kwietnia 2018 r. jak co roku maturzyści z Diecezji Kaliskiej wyruszyli na pielgrzymkę na Jasną Górę. Dokładnie miesiąc przed egzaminem dojrzałości, częstochowski klasztor ojców Paulinów wypełnił się młodymi ludźmi – wszyscy modlili się w intencji zdanej matury.
Byli wśród nich również uczniowie czwartych klas naszej szkoły. W sali o. Augustyna Kordeckiego młodzi ludzie spotkali się z dziennikarzem, publicystą, a dla niektórych przede wszystkim celebrytą, Szymonem Hołownią. W planie była również Droga krzyżowa oraz Msza Św. Opiekunami pielgrzymki byli: pani Agnieszka Gołdyn oraz Ksiądz Krzysztof Tomalkiewicz. A oto lista uczniów tegorocznej pielgrzymki:

Kl. 4TE:
Biernat Weronika
Bogus Sylwia
Domańska Karolina
Kędziora Kamila
Krawczyk Dominika
Kühn Patryk
Kuś Natalia
Pięta Aleksandra
Przestrzelska Anetta
Radomska Justyna
Staszak Natalia
Stencel Anna
Stencel Karolina
Szleszkowska Oliwia
Życzyńska Natalia

Kl. 4TL
Filipiak Kamil
Górny Kacper
Harbacewicz Konrad
Kaczmarek Kacper
Londa Nicolas
Muszyńska Agnieszka
Pieprz Kacper
Świderska Dominika
Zaskórska Karolina

Kl. 4TM
Barczyk Bartosz
Grzesik Kamil
Kowalewski Jakub
Kowalkowski Marcin
Krawczyk Rafał
Szeląg Sebastian
Tyblewski Paweł
Zima Marceli