Po świetnym występie naszych  lekkoatletów  na mistrzostwach powiatu oleśnickiego,  przyszła kolej  na znacznie  poważniejszy  sprawdzian formy. 12 października 2011 roku obie drużyny wystartowały na Mistrzostwach Dolnego Śląska Szkół Ponadgimnazjalnych w Olszynie Lubańskiej. Ranga tych biegów przełajowych jest bardzo wysoka, udział w nich biorą mistrzowie wszystkich powiatów województwa dolnośląskiego, w tym również szkoły sportowe.

 

Po 4-godzinnej jeździe (około 220 km),  rozprostowaniu mięśni  i rozgrzewce wystartowała drużyna naszych dziewcząt. Ponieważ startowało 20 zespołów rotacja miejsc w czasie biegu była bardzo duża. Pomimo tego nasze biegaczki cały czas trzymały się z przodu, co dawało nadzieję na wysokie miejsce. I tak też się skończyło- sztafeta dziewcząt z ZSP w Sycowie ukończyła mistrzostwa na 6 miejscu. Bardzo wysoko, chociaż pozostaje pewien niedosyt, bo od czwartego miejsca dzieliło nas tylko kilkanaście sekund…

Nadeszła kolej na zespół chłopców. W tej kategorii startowały 22 drużyny ścigające się na dystansie 1500 metrów. Po pierwszej zmianie byliśmy w pierwszej 10-siątce, przez 4 kolejne zmiany utrzymywaliśmy tą  pozycję. Start Tomka Turka przyniósł  awans o 1 miejsce a biegi kolejnych chłopców plasowały nas coraz bliżej podium. Ostatecznie zawodnicy ZSP Syców skończyli rywalizację  w mistrzostwach Dolnego Śląska  na 4 miejscu. Wynik świetny, ale jednocześnie bardzo trudny do zaakceptowania. Do brązu i srebra-bo obie drużyny wpadły na metę prawie jednocześnie- brakło około 80 metrów. To naprawdę niewiele na liczącej prawie 15 kilometrów trasie biegu.

Gratuluję  wszystkim startującym ambicji i woli walki. Uważam, że wszyscy pobiegli naprawdę dobrze i na miarę swoich możliwości, ale na szczególne brawa zasługują Ania Moś i Dawid Płuciennik, którzy po raz kolejny uzyskali najlepsze czasy w swoich drużynach.

Podziękowania w i mieniu swoim i zawodników składam  również dyrektorowi szkoły panu Jackowi Urbańskiemu, za sfinansowanie wyjazdu- tego i wielu innych, oraz za zaangażowanie w sportowy rozwój szkoły.

Skład drużyny dziewcząt: Ola Sokalska, Paulina Pusch, Dominika Lisiak, Kasia Mierzba, Judyta Bitner, Iza Pietrzak, Karolina Markowicz, Ania Polan, Ania Moś i Asia Ligęza. Rezerwowe- Marta Młot, Natalka Jokiel, Agata Bryłka, Karolina Turska.

Skład zespołu chłopców: Adrian Krawczyk, Grzegorz Blaźniak, Piotrek Siodłowski, Adam Hofman, Dawid Kowalski, Tomek Turek, Marcin Szymański, Rafał Dryka, Dawid Płuciennik, Krzysztof Gracz. Rezerwowi- Piotrek Binkowski i Damian Dzikowski.

Dodaj komentarz