{gallery}/galeria/g_120/1{/gallery}Lekkoatleci z ZSP w Sycowie uczestniczyli w mistrzostwach LA Dolnego Śląska, w zawodach, w których mogą startować uczniowie szkół i jednocześnie zawodnicy klubowi. Start należy zaliczyć do bardzo udanych, gdyż zawodnicy w wielu konkurencjach plasowali się w ścisłej czołówce województwa. Kilkoro z nich reprezentowało nie tylko szkołę, ale również sycowski MUKS „Olimpia” Syców działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sycowie.

W biegu na 800 m Natalia Jokiel zajęła  13m a Weronika Mielczarek na 1500m 9m. Rafał Dryka biegający na średnich dystansach wyjątkowo pobiegł na 400m i zajął 9m, cieszy również 7m Damiana Dzikowskiego w biegu na 200m. O włos od podium byli Dawid Płuciennik w biegu na 1500m i Marcin Szymański w biegu na 3000m- obaj uplasowali się na 4m- świetnym a jednocześnie chyba najgorszym dla każdego sportowca. Marcin wynikiem 10,06 s ustanowił nowy rekord ZSP na 3km. Wszyscy wymienieni powyżej zawodnicy trenują na co dzień w „Olimpii ” Syców pod opieką Tomasza Grzesiaka.
Rewelacyjnie spisał się również uczeń ZSP Andrzej Midura w biegu na 800m- 4m. Wynikiem 2.08 pobił poprzedni rekord ZSP,  należący do Krzysztofa Gracza. W skoku w dal Patryk Wieczorek zajął 6m,Mateusz Lotka 11m na 400m, Kamil Leszczyński  był 15 na 100m a sztafeta 4×100 m w składzie Patryk Wieczorek, Kamil Leszczyński, Adrian Pacyna i Damian Dzikowski zajęła  6m. Dodać również należy, że wśród biegaczy i skoczków w każdej konkurencji startowało od 20 do 30 kilku zawodników z województwa dolnośląskiego.
Oprócz wymienionych uczniów startowali również  Dominika Lisiak-800m, Artur Krowiarz– 800m, Damian Kowalski– 1500m, , Maciej Borowczyk-skok w dal, Patryk Dzikowski i Kamil Komin– pchnięcie kulą, Tomasz Turek „Olimpia” Syców- 3km, który przerwał bieg  z powodu odnowienia kontuzji stopy podczas startu.
Opiekun Tomasz Grzesiak gratuluje wszystkim zawodnikom świetnych wyników, dziękuje za reprezentowanie ZSP i miasta Syców na mistrzostwach Dolnego Śląska oraz życzy ochoty do kolejnych treningów i zdobywania upragnionych medali.

{gallery}/galeria/g_120/{/gallery}

Dodaj komentarz