W dniu 8 lutego 2017 r. grupa 28 uczniów naszej szkoły z klas technikum logistycznego wzięła udział w warsztatach logistycznych zorganizowanych przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

 

Tuż po naszym przybyciu na uczelnię przywitała nas bardzo serdecznie prodziekan do spraw studenckich Pani Anna Sałamacha. Po krótkiej prezentacji uczelni i kierunków kształcenia i podziale na poszczególne grupy nasi przyszli logistycy udali się na pierwsze warsztaty. Program warsztatów był dość mocno napięty i niekiedy pochłonięci pracą traciliśmy poczucie czasu.

W czasie trwania poszczególnych spotkań uczniowie rozwiązywali test jednocześnie biorąc udział w VI Olimpiadzie Logistycznej MWSLiT. Mieliśmy okazję poznać od podszewki zasadę działania bramki RFID i procesów, które znacząco skracają czas obsługi zamówienia a co za tym idzie i klienta. Poznaliśmy również zasadę działania kodów kreskowych i metody ich odczytu za pomocą skanerów kodów kreskowych. Najwięcej emocji dostarczył warsztat zatytułowany „gra symulacyjna”, w którym to nasi logistycy musieli podejmować decyzję o wielkości i częstotliwości zamówienia towaru nie znając zapotrzebowania, które sami losowali. Ci, którym udało się osiągnąć najniższe koszty swojej działalności zostali nagrodzeni skromnymi upominkami ufundowanymi przez uczelnię.

Mamy nadzieję, że wiadomości przywiezione z warsztatów pozostaną na długo w pamięci.

Dodaj komentarz