Uczniowie kształcący się w zawodzie technik logistyk otrzymali nowe pomoce dydaktyczne. W kompletach modeli szkoleniowych do rozwiązywania zadań transportowo – logistycznych, znalazły się: zestawy samochodowe zawierające skrzynię ładunkową, palety EUR, folia mini stretch, pasy mocujące oraz ładunki o różnych wymiarach i kształtach. Zestawy uzupełniają skrypty do nauki części teoretycznej i praktycznej, a także komplety 11 kart oraz zeszyty z zadaniami o różnym stopniu trudności, dotyczącymi formuł handlowych „Incoterms 2020 w praktyce. Praca z zestawem kart”.

W czasie zajęć lekcyjnych uczniowie wykorzystali pomoce dydaktyczne utrwalając na modelach formowanie jednostek ładunkowych z ładunków o różnych kształtach, zgodnie z wytycznymi zadań. Następnie wykonywali obliczenia parametrów utworzonych paletowych jednostek ładunkowych. Ćwiczyli również załadunek pjł na środek transportu, jego zabezpieczenie, transport i rozładunek.