11 października 2013 roku rozpoczęła się VI Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Do pierwszego, szkolnego etapu przystąpiło niemal 7900 uczniów z całej Polski, z naszej szkoły udział wzięły 23 osoby z II, III i IV klasy technikum logistycznego. Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu.

Pokonanie szkolnego etapu wymagało nie tylko ogólnej znajomości podstaw logistyki, ale także szczegółowej wiedzy dotyczącej międzynarodowych regulacji transportu drogowego, zasad organizacji transportu morskiego i lotniczego czy znajomości rodzajów dokumentów spedycyjnych, a to dlatego, że hasłem tegorocznej olimpiady jest rola transportu i spedycji w logistyce.

Wyniki pierwszego etapu olimpiady będą znane do końca października. Ci, którzy najlepiej poradzą sobie w szkolnych potyczkach, spotkają się na zawodach okręgowych – 5 grudnia 2013. Finał olimpiady, do którego zakwalifikuje się ścisła czołówka młodych logistyków, odbędzie się tradycyjnie w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, 7 marca 2014. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 4 kwietnia 2014 r.

Dodaj komentarz