W dniach 20-24  października 2014 r. nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery, który w tym roku odbył się pod hasłem  „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy”.

20.10.2014r. zaprosiliśmy uczniów klas III gimnazjum w Sycowie i  Dziadowej Kłodzie ,którym zostały przedstawione różne zawody oraz oferta edukacyjna naszej szkoły .

Gimnazjaliści mieli także spotkanie z przedstawicielem Cechu Rzemiosł Różnych w Sycowie. Zaproszona młodzież miała okazję zwiedzić naszą placówkę : przewodnikami byli uczniowie klasy IVc TE i IVa TM.

Dnia 21.10.2014r. gościliśmy przedstawicieli Uniwersytetu Wrocławskiego, Wyższej Szkoły Logistyki we Wrocławiu, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego.

Uczniowie klas IV mieli okazję obejrzeć ciekawe prezentacje o uczelniach, kierunkach studiów, organizacjach studenckich oraz zasadach rekrutacji itp. Trzy ostatnie uczelnie przygotowały warsztaty dla poszczególnych klas, pod hasłem: „ Sąsiedzki Corpooling” „Techniki zapamiętywania” „Zawody przyszłości”.

W trzecim dniu Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery  22.10.14 z przedstawicielami wyższych uczelni spotkali się uczniowie klas III i IV technikum. Tego dnia gościliśmy w naszej szkole pracowników i studentów uczelni wrocławskich : Politechniki Wrocławskiej, Wyższej Szkoły Bankowej , Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych . Również  w tym dniu  uczniowie mieli spotkanie z pracownikiem Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy pod hasłem „Bezpieczne wyjazdy do pracy za granicę”. Studenci Wyższej Szkoły Bankowej przeprowadzili warsztaty pod hasłem „Jak pisać dokumenty aplikacyjne”.

24.10.2014r. Odbyło się spotkanie informacyjne dla uczniów  klas czwartych: ,,Formy wsparcia oferowane przez Urząd pracy ‘’.

Organizatorzy i uczniowie przygotowali gazetki tematyczne: „Zawody przyszłości” „Jak i gdzie szukać pracy” i  „Dokumenty aplikacyjne”, ,Praca za granicą”.

W szkole odbyły się również zajęcia „Wolontariat sposobem zaprzyjaźnienia się z rynkiem pracy”.

Zaplanowane dla uczniów klas IV testy predyspozycji zawodowych są w realizacji.

Uczniowie naszej szkoły z klasy IVc TE uczestniczyli także w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery organizowanym przez PCEiK w Oleśnicy.

Młodzież była bardzo zadowolona z prezentacji i warsztatów :,,Były ciekawe i z pewnością  pomogą nam  podjąć  właściwe decyzje  dotyczące naszej przyszłości. To nie był zmarnowany czas.”.

OTK przygotowali i  przeprowadzili:  koordynator :Beata Warszewska.  Elżbieta Kopa ,Radosław Wdowik