Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie inicjowane przez Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.

Tegoroczne hasło OTK jest wskazówką mówiącą o tym, że nad karierą edukacyjno- zawodową warto pracować jak nad dziełem sztuki, a także, że decyzje edukacyjne i zawodowe powinniśmy podejmować świadomie i samodzielnie biorąc pod uwagę i analizując stawiane sobie cele okoliczności i warunki. W swych działaniach uczniowie nie powinni czuć się osamotnieni, a wręcz przeciwnie powinni konsultować się z specjalistami, fachowcami i profesjonalistami w swej dziedzinie zasięgając ich rad i opinii.

W ramach OTK w szkole odbyły się Szkolne Dni Kariery  pod hasłem „Bądź autorem własnej kariery”. Gościliśmy przedstawicieli różnych uczelni wyższych z Wrocławia m.in. Wyższej Szkoły Bankowej, Politechniki Wrocławskiej, Wyższej Szkoły Filologicznej, Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu, Uniwersytetu Humanistycznospołecznego, przedstawiciela Urzędu Pracy w Sycowie, p. Monikę Bekas – dyrektora Windykacji Prawnej, Casus Finanse S.A., p. Michała Kalbarczyka – managera branży MLM, współpraca z FM Group Polska, właściciela firmy KAMI FLOWERS, import i dystrybucja kwiatów na terenie Polski oraz Europy Wschodniej, doradztwo marketingowe dla firm eksportowych na terenie Holandii oraz p. Mateusza Kaszkowiaka dyrektora okręgu w OVB Allfinanz Polska.

Mamy nadzieję, że zdobyte informacje pomogą młodzieży w wyborach związanych z dalszą nauką i pracą a nietuzinkowa ścieżka zawodowa oraz doświadczenie zaproszonych gości staną się inspiracją do podejmowania odważnych kroków i śmiałych decyzji.

Dodaj komentarz