W dniach 21-27.10.2019 nasz szkoła  włączyła  się do akcji Ogólnopolski Tydzień Kariery zorganizowanej przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Inicjatywa,  w tym roku była  pod hasłem  „ Pasja, profesja, powołanie”. W ramach realizacji  przedsięwzięcia  przeprowadzono szereg działań:

1.Dnia 22.10.2019 odbyło  się spotkanie uczniów klasy I TE oraz I TEG  z Panem Michałem Paterem, długoletnim dyrektorem naszej szkoły, który  jest przykładem łączenia  pasji, powołania oraz profesji w życiu zawodowym i prywatnym.

2.Dnia 23.10.2019 gościliśmy Pana Szymona Chwalisza – malarza, grafika, Ilustratora, rysownika, absolwent WPA – UAM w Kaliszu, który tworzy swoje prace w technice malarskiej – aerografu.
Twórcę  i autora „Woodstockowych Gitar” – ręcznie malowanych instrumentów, na których portretuje artystów występujących na Przystanku Woodstock. Gitary te co roku licytowane są podczas aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, uzyskując rekordowe kwoty i plasując się w czołówce najwyżej licytowanych przedmiotów. Pan Szymon jest również autorem  ręcznie malowanych kasków dla sportowców takich jak Karolina Pilarczyk, Maciej Kot czy Kajetan Kajetanowicz. W 2017 roku wspólnie z Gitarzystą Guns`n Roses – Slashem zaprojektował i pomalował wyjątkową gitarę, którą także przekazano na WOŚP i wylicytowano za ponad 60,000 zł.                      W spotkaniu z artystą wzięli udział uczniowie klasy II TL, II TPS oraz IV TL.

Tego samego dnia uczennice klasy IITL Zuzanna Kwikert, Zuzanna Hodyjas oraz Oliwia Tumińska  wraz z opiekunką Panią Anna Mak zorganizowały warsztaty dla dzieci z Publicznego Przedszkola  nr 1 im Koszałka Opałka w Sycowie pod hasłem „ Nasze pasje, poznajemy zawody”.

3.Dnia 24.10.2019  w klasie I TE odbyły się warsztaty pod hasłem „ Droga do sukcesu, być liderem”, przeprowadzone przez Panią Annę Hoffman.

4.Dnia 25.10.2019 odwiedził nas Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drołtowicach  Pan Jacek Wojtas z zamiłowania podróżnik  mający na swoim koncie wyprawy do ponad   30 krajów i  przedstawił prezentację  „Indie w zasięgu ręki”

Ponadto w czasie trwania OTK uczniowie  klasy III Technikum Logistycznego  Eliza Kapica i Mateusz Antas, pasjonaci logistyk,i pod kierunkiem Pani Anny Mak, przygotowali makietę magazynu, a uczniowie  klasy II Technikum Pojazdów Samochodowych  Mateusz Wysocki, Jakub Żak, Grzegorz  Hliwa, Mateusz Lityński,  pasjonaci motoryzacji , pod kierunkiem nauczycieli  Pana  Radosława  Wdowika i Bartłomieja Porzucka  skonstruowali  makietę fiata 126p.

Przygotowano także  gazetkę gdzie uczniowie  mogli zaprezentować swoje pasje i zainteresowania.