W etapie szkolnym III edycji Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji brali udział uczniowie technikum ekonomicznego i technikum handlowego .

Ogólnie w olimpiadzie wzięło udział 14 111 uczniów z 763 szkół. Z naszej szkoły wzięło
w niej udział 99 uczniów, którzy odpowiadali na 30 pytań testowych zamkniętych
o zróżnicowanym stopniu trudności za pośrednictwem Internetu.

Najwięcej punktów otrzymali następujący uczniowie:

 

  1. Bartłomiej Budkowski z 4 c TE – 22 punkty
  2. Anna Gomółka z 3 c TE – 20 punktów
  3. Adrinna Hornik  2c TE – 20 punktów

Olimpiada odbyła się w dniach 19 – 21 października 2010r. w formie testu składającego się
z 30 pytań jednokrotnego wyboru. Przedmiotem Olimpiady były szeroko rozumiane finanse, tzn. instytucje rynku finansowego, sposoby ich funkcjonowania, instrumenty finansowe oraz zasady racjonalnego z nich korzystania. Tematem tegorocznej edycji były finanse osobiste. Olimpiada organizowana jest przez Wyższe Szkoły Bankowe, Fundację Kronenberga przy Citi Handlowym, Narodowy Bank Polski oraz Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Etap szkolny Olimpiady przygotowała Anna Mak przy współpracy Anny Dąbrowskiej i Bożeny Orlikowskiej.

Dodaj komentarz