Już po raz szósty 08 września 2018r. nasi uczniowie uczestniczyli pod opieką nauczycielki języka niemieckiego Magdaleny Peter-Świstak, jako wolontariusze w corocznej imprezie promującej naukę języka niemieckiego w naszym mieście. Impreza była otwarta i zadedykowana dla wszystkich mieszkańców Sycowa i okolic.

Patronat nad imprezą objął Konsulat Republiki Federalnej Niemiec, a gośćmi specjalnymi, którzy zapowiedzieli swój przyjazd słysząc o  inicjatywie pięciu zapalonych germanistek z Sycowa byli: Małgorzata Urlich-Kornacka z Wrocławia (przedstawicielka Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego) oraz Christoph Mohr z Warszawy – Konsultant ds. nauczania języka niemieckiego w Goethe Institut w Warszawie.

W tym roku oprócz licznych stacji językowych rozsianych po całym parku, zaprezentowaliśmy dodatkowo 3 kraje niemieckojęzyczne, na których można było zdobyć informacje o tych krajach, jak również skosztować charakterystycznych smakołyków z danego państwa: z Szwajcarii – ser żółty, z Niemiec – Apfelstrudel, a z Austrii – Sachertorte. Do tego dla wszystkich przygotowany był „Bratwurst” – kiełbaska z grilla.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy już na następny rok!