9 czerwca 2013 roku w Parku Miejskim w Sycowie odbył się Piknik rodzinny z językiem niemieckim. Do współpracy został zaproszony Instytut Goethego w Warszawie. Celem przedsięwzięcia było promowanie nauki języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży.

Przybyli licznie uczniowie ze szkół z Sycowa, Trębaczowa, Perzowa i Dziadowej Kłody mieli okazję sprawdzić swoją znajomość języka niemieckiego, rozwiązując różne zadania- sprawdzające znajomość słownictwa i gramatyki niemieckiej w formie stacji, nad którymi czuwali uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sycowie.

W festynie wzięli udział też najmłodsi mieszkańcy Sycowa- przedszkolaki z Przedszkola im. Małego Księcia oraz Przedszkola Sióstr Urszulanek. Dzieci przez cały rok szkolny uczyły się języka niemieckiego i na pikniku zaprezentowali rodzicom, jak świetnie potrafią w tym języku zaśpiewać kilka piosenek, do których znają cały układ taneczny oraz wyrapować niemieckie liczebniki.

Wszyscy uczestnicy Dnia Języka Niemieckiego otrzymali drobne upominki- np. koszulki, kubki, zeszyty, długopisy. Nagrody organizatorzy pozyskali z Instytutu Goethego w Warszawie, Instytutu Austriackiego we Wrocławiu oraz zakupili ze środków, które przekazał na imprezę Urząd Miasta i Gminy w Sycowie.

Dodaj komentarz