{gallery}/galeria/g_83/1{/gallery}8 czerwca 2011 r. siatkarze  ZSP w Sycowie wystartowali w mistrzostwach strefy wrocławskiej w plażowej piłce siatkowej chłopców. Zawody rozgrywane były systemem brazylijskim, do dwóch przegranych meczów. Jak co roku konkurencja była bardzo duża, startowało najlepszych 18 drużyn ze wszystkich powiatów. Po rozegraniu pięciu pojedynków – 4 wygrane, 1 przegrany- chłopcy  awansowali do półfinału, w którym gładko pokonali zawodników XLO Wrocław 2-0.  W finale niestety brakło sił i lepszy okazał się ZS nr 22, który reprezentowali siatkarze Gwardii Wrocław.

Srebro w strefie  wrocławskiej zapewniło podopiecznym Tomasza Grzesiaka awans do mistrzostw Dolnego Śląska. 17 czerwca  we Wrocławiu spotkało się 8 najlepszych drużyn  województwa dolnośląskiego, aby walczyć o cenne medale. Kolejne mecze pokazywały coraz dobitniej, że w bardzo dobrej formie są zawodnicy ZSP Syców. Adam Graczyk, Tomasz Gryglicki i Michał Kościański po wygraniu wszystkich kolejnych spotkań, tracąc tylko jednego seta zostali mistrzami Dolnego Śląska zdobywając wymarzone złoto.

Sukcesem zakończył się również występ na mistrzostwach strefy wrocławskiej zawodniczek Dariusza Durzyńskiego. Natalia Kotlińska, Joanna Ławniczak i Katarzyna Bilska zajęły bardzo wysokie 4 miejsce ulegając tylko Gwardii Wrocław, Gaudii Trzebnica i klubowiczkom ze Strzelina.

Gratulujemy sukcesów  siatkarkom i siatkarzom dziękujemy za godne reprezentowanie Zespołu Szkół Ponadgimnzjalnych  i Sycowa na tych prestiżowych zawodach.

{gallery}/galeria/g_83/{/gallery}

Dodaj komentarz